22 Eylül 2012 Cumartesi

21 Eylül 2012 Cuma gecesi diziler üzerine


Bu gece TRT de Böyle bitmesin diye bir dizi başlamış o sebeple Şubat'ın saati değişmiş o nedenle Behzat Ç.'nin tam karşısına denk gelmiş olur mu ya.
Evet gecenin galibi SBT'ye görede TNS'ye göre de Huzur Sokağı olmuş bu bir sürede daha böyle gider alacağı en kötü reyting bence 3 veya 4.lük olur. Hikayesi oyuncuları onları takip edilebilir kılıyor çünkü hemen hemen herkesin başına gelebilecek bir hikaye.

Kayıp Şehir iyi başladılar iyi gidiyorlar ama bana Gökçe Bahadır'ın fiziksel(!) özellikleri ve güzelliğini biraz fazla kullanıyorlar gibi bence senaryosu ve diğer oyuncuların performanslarına bakınca yeni başlamış bir diziyi tutturabilmek izleyiciyi bağlayabilmek için mantıklı gibi geliyor ama böyle giderse hikaye de oyunculuklarda geri planda kalabilir.

Dila Hanım ikinci bölümüyle beklediğimden iyi bir performans göstermiş ilerleyen bölümleri beklemek gerek.

Böyle bitmesin Cuma akşamının yeni dizisi bence işi zor ve reyting canavarına kurban gitmesi çok muhtemel bir dizi ayrıca bence saati de yanlış sanki gündüz kuşağına alınsa daha başarılı olabilir sonuçta Unutma beni gibi gündüz kuşağı dizilerinin performansı ve izlenme oranları ortada hem o saatlerde çok dişli rakipleri de yok o kuşakta daha başarılı olabilirler.

Adını Feriha Koydum Emir'in Yolu beklediğim üzere kan kaybetmeye başladı ama bir süre daha gider çünkü kan kaybetse de reyting listelerinde ilk onun içinde yer almayı başarabiliyor. Ama şahsi fikri yapımcıları tutmuş hikayeyi tadında bırakıp başka bir proje için uğraşsalardı daha iyi olurdu.
Gömülü resim için kalıcı bağlantı
Şubat dizisi için ben ilginç hikaye diyorum başka bi şey demiyorum bu tür hikayeler beni sinema da da televizyon da da çok kendine çekiyor nedendir bilemiyorum ama saatinin değişmesi iyi olmamış Behzat Ç. den önce başlıyor ve iki diziyi takip etmek zor oluyor aynı anda ne olacak acaba diye merak ettiğim içinde Behzat Ç.'nin başlarını biraz kaçırdım kusura bakma amirim.

Behzat Ç.'ye gelince şu yazdığım dizilerin hepsi aynı anda başlasa sadece iki dizi arasında tereddütte kalırım onlarda Behzat Ç. ve Şubat dizisi olur o yüzden umarım Şubat yine eski saatine döner de Behzat Ç. ile çakışmazlar. Gelelim Behzat Ç.'nin ilk bölümüne geçen yılın sonunda olanlar malum yalnız Behzat Amirimin geçen yıl başlayan ve diziye ayrı bir hava katan psikolojik sorunları ve içindeki farklı kişiliklerin sanki ayrı birer Behzat amir miş gibi ekrana geldiği bölümler hiç de fena değildi hatta çok iyiydi diye bilirim çünkü hemen hemen herkesin bazen böyle durumları vardır.Bu kendi kendine yapılan dialoglar bu seneye de taşınmış ama dozu baya bir arttırılmış görünen o ki bu biraz daha böyle devam edecek tama dizi bir polisiye üzerine kurulu ama diziyi izleyicisini bu kadar psiko analiz yapmaya zorlamak doğru mu ben bilemedim çünkü sürekli Behzat amirin değişik düşünce yapısıyla yaptığı olaylar ya da yapmayı aklında geçirdiği şeyle geri dönüşlerle ekrana yansıtıldı bu zaman zaman hikayenin karışmasına sebep olabilir birde seyirciyi bir süre sonra yoracaktır.

Cuma gecesi için acaba twitteerda ne konuşulmuş diye bi baktım ve en çok hoşuma gidenleri sizlerle de paylaşayım dedim.

@anilberky
şarkıcılıkla başlayıp doktorlukta devam eden, ardından polislikte de aradığını bulamayan kutsi, huzuru taksicilikte buldu. #HuzurSokagı.

@sipsii61
#KayipSehir müthiş... irfan karakterinde gördüğünüz gibi biz Trabzonlular çok has'ız,çok iyiyiz ama sinirlendirmeyin çok bokkiyen oluruz:)

@diSHE_EOS
Erkan Petekkaya bu dunyaya oyuncu olmak icin değil, Kadir İnanır'ın velihatı olarak gelmiş!!! #dilahanim

@ArslanPelin
''Böyle Bitmesin'' diye bir dizi başlamış TRT'de. Hafif arızalı bir kadın polis var, operasyon ortasında çay içiyor. Resmen izleniyor be.

@EmirSarrafoglu_
Bu bölüm soyunmadığım için reytingler düşük.Haftaya açığı kapatıyım diye boxerla dolaşıcam. #Emirinyolu

@fatma_zhr
Kaybedecek hic birseyi olmayan bir adamdan daha kötüsü kazanacak hic birseyi olmayan bir adamdir. #subat

@zencifil
lan ooolum starin sitesinde #behzatc sansursuz ya la...

@Halil_Calik
Daha şizofren ruhen bitmiş ve çok daha ağır ve sert geçecek bu sezon Behzat Ç #BehzatC

Ve Şubat dizisinde çalan şarkı yani Serkan Keskin'den Kim bilir şarkısı ile bitirelim bu yazıyı;

Bu yazı sizden önce counter kişi tarafından okundu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder